Skip to main content

Історія Синтéзи почалася ще в далекому 2011 році. Через три роки роман з’явився на онлайн-платформі Wattpad, а у 2017-му вийшло з друку перше видання під назвою «Горизонти наших надій» скромним накладом у 300 примірників.

Нижче ви можете ознайомитись із деякими фотографіями та відеооглядами з того періоду:

Історія «Синтéзи» почалася ще в далекому 2011 році з публікацій на онлайн-платформі Wattpad, а у 2017-му вийшло з друку перше видання під назвою «Горизонти наших надій» скромним накладом у 300 примірників.

Нижче ви можете ознайомитись із деякими фотографіями та відеооглядами з того періоду:

За ці роки наш світ дуже змінився. Пандемія, широкомасштабна війна в Україні, бойові дрони, Neuralink, розповсюдження AI-технологій — чимало з елементів цієї вигаданої історії, на превеликий жаль, стали реальністю. Хоча Дрейк не вірить у пророчість своєї книги, актуальність піднятих у ній тем складно заперечувати.

У серпні 2021 романом зацікавилося видавництво «ТУТ» («Товариство унікальних творців»). Завдяки йому, над книгою встиг попрацювати редактор Роман Онищенко, хоч і недовго, тому що за декілька місяців почалося повномаштабне вторгнення нашого схибленого сусіда. Редактор пішов у військо боронити Україну, проєкт було заморожено на рік.

Отож, дванадцять років роман визрівав, підживлювальний новими подіями й відкриттями автора. Попри всі збурення орбіти життя, на якій крутився цей проєкт (переїзди між трьома країнами, зміна редакторів, глобальна економіка, що зазирає в прірву), він усе ж не відійшов у забуття. Завдяки численним відгукам, включно з рецензіями від Олега Сіліна й Ігоря Сіліври, Дрейк удосконалив і сюжет, і якість письма, давши книзі не тільки нову назву, а й загалом нове втілення.

У березні 2023 робота над новим видання продовжилась, що чудово збіглося з поширенням «творчих» штучних інтелектів. Один із них Дрейк спробував використати і для себе, згенерувавши понад 5 тисяч ілюстрацій усього протягом трьох місяців. Експеримент виявився вдалим, хоча згенеровані зображення і потребували значних доробок уже від руки самого автора. Більше про це можна дізнатися в окремій публікації про ілюстрації.

А тепер, повний уперед до 2082-го!